25 Şubat 2014 Salı

Antika ütü boyamaca...

      Herkese günaydın.Nihayet  yağmur yağmaya başladı.Şöyle bol  bol sağanak yağmurlu bir hafta olmasını diliyorum hoş  uzmanlar 45 gün aralıksız yağmurun giderebileceğini söylüyor susuzluğumuzu, olsun bunu veren rahmetini esirgemez inşaallah baharımız da bol yağışlı olur.Bir önceki  postta baharın  gelişini haber  veren  kutuyu  paylaşmıştım.Bu gün de antika bir ütünün evrimini paylaşmak istiyorum.Ütüyü bir  arkadaşım vermişti bana kalsa  ben  orjinal halini  daha  çok  severdim ama bana  geldiği hali  gerçekten  çok  kötüydü.Halk  eğitim kursu öğrencilerinin  eline  bi şekilde geçmiş anladığım  kadarıyla  kat be  kat kötü  bir  şekilde ve  farklı  renklerde boyanmaya  çalışılmış  bunu da zımparaladıkça  alttan çıkan renklerden  anladım.İiçinden  çıkılmaz bir  hal alınca  bir  kenara atılmıştı.İş  dönüşü arkadaşım elinde ütü karşımdan  geliyor ne yapacaksın  dedim eskiciye  vereceğini  söyledi hemen kaptım  arasam bulamam  nasıl güzel  bir tesadüftü, ben adam  ederim  ama  geri  vermem dedim sağolsun  Ezgiciğim kırmadı  beni.Bir  süre kapı ağırlığı olarak  kullandım.Yapılacaklar  listemdeki işleri  tamamlamaya karar verdim  sıralamada  üçüncüydü.Ama önceli halinin  resmini  çekmeyi unutmuşum.Zımpara işi  çok  yorucu oldu.Çok  uzattım  yine gelsin  resimler         Peçete için  sevgili Hobivakti' ne teşekkür ederim.Daha önce paylaştığım ikili çerçevede ve  ütüde kullandım.Bir  peçeteden iki hatta üç güzel çıktı. Canlı çiçek bakamıyorum evimde başkalarında görünce bayılıyorum ama evde üç tane iki ayaklı çiçeğim, bir de kocam ay pardon goncam var onlara zor  bakıyorum, yapma çiçekleri de  sevmiyorum  onun yerine  çiçekli objeler seçiyorum böyle renklendiriyorum yuvamızı.Ütüde kullandığım teknik boyadan sonra beyaz yağlı boya ve peçete.Biraz sevgi, biraz da huzur  işte bu kadar.  

Ben sonucu  çok sevdim umarım siz  de  beğenirsiniz.Sevgiler...

13 yorum :

 1. bunu çok beğendim sandıkla çok uyumlu olmuş ellerine sağlık

  YanıtlaSil
 2. süper ötesi, ellerine sağlık:))

  YanıtlaSil
 3. Harika olmuş ! Ama o tatlı renklerle ve cıvıl cıvıl desenlerle daha çok şeker kutusu gibi görünüyor. Hiç demirdenmiş ve o kadar ağırmış gibi gelmiyor.
  Ellerine sağlık, süper olmuş.
  Sevgilerimle

  YanıtlaSil
 4. Harikasın vallaha, yaptığın her şey o kadar muntazam ki. Yine tertemiz iç açıcı objeler. Ellerine sağlık, sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 5. Çok beğendim, ellerinize sağlık:)

  YanıtlaSil
 6. hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar beğenmenize sevindim.Kucak dolusu sevgiler.

  YanıtlaSil
 7. Bazı bloglarda her yorumun altında yanıtla diye bir yan başlık var.Herkese ayrı ayrı cevap yazmak istiyorum yorumlarınız benim için çok değerli.Ama bir türlü ayarlayamadım yardımcı olabilecek arkadaşım var mı?

  YanıtlaSil
 8. çok ama çok beğendim, emeklerinize sağlık:))
  Keşke bende bu güzelliklerden yapabilsem :))
  sevgiler.

  YanıtlaSil
 9. Teşekkür ederim Fatma.Ama sen de harika lezzetler çıkarıyorsun canım hayıflanma hiç.

  YanıtlaSil
 10. Böylesi ütüleri yabancı bloglarda görüyordum, boyanmış harika olmuşlar. Bu kadar ütüyü nerden buluyorlardiye geçirmiştim kafamdan. Meğer ahşapmış:))

  Seninki tam orjinal olmuş ve çokta güzel.

  Eminim arkadaşın ütünün geri dönüşümünü çok beğenmiştir. :)

  YanıtlaSil
 11. Teşekkür ederim Hobi vakti beğenmene sevindim.Arkadaşım da öyle beğendi ki geri istedi,kaptırmadım hatta bir tane daha varmış köy evinde onuda getirecek sözünü aldım sevgiler...

  YanıtlaSil
 12. Çok güzel olmuş, ben de de eski bir ütü var hemen değerlendirmeye alacağım....

  YanıtlaSil
 13. Hoş geldin SRY ziyaretin beni çok mutlu etti.Teşekkür ederim.sevgiler...

  YanıtlaSil